KONTAKT:
smoczy_plomien[at]op.pl

statystyka
Blog > Komentarze do wpisu
Jak samodzielnie zrobić french manicure?

Bardzo prosty, szczegółowo opisany film instruktażowy z kilkoma bezcennymi wskazówkami (być może dla osób chodzących do manikiurzystek są to rzeczy oczywiste, jednak ja do niedawna nie wiedziałam nawet, co to jest french manicure). Zaskakujący sposób sprawdzania, czy lakier jest suchy. Przyznam, że osobiście zbyt dbam o własne zdrowie, żeby go stosować, ale zmodyfikowałam go nieco i zyskałam własny nowy sposób: powąchanie paznokci. Jeśli czuć lakier, to znaczy, że są zbyt mokre, jeśli nie, to są suche.

Osobiście wprowadziłam drobne modyfikacje robiąc sobie swój pierwszy french manicure. Moim odwiecznym problemem jest zróżnicowany kształt paznokci dłoni. Na kciukach i palcach wskazujących tzw. "migdał", zaś na pozostałych palcach "kwadrat". Zawsze mnie to irytowało, bo nie mogłam nadać wszystkim paznokciom spójnego kształtu. Teraz jednak miałam zapuszczone dość długie i obcięłam je na "kwadrat", delikatnie zaokrągliłam brzegi - taki kontur jest bardzo modny tej jesieni. Żeby nie było widać, że na niektórych palcach mam inny kształt paznokcia, zamiast przezroczystej bazy, zaczęłam od cienkiej warstwy brzoskiwnionego lakieru. Na końcu użyłam też od spodu wystającej części płytki paznokcia specjalnej  białej kredki, żeby zamaskować obecność kolorowej bazy i uzyskać lepszy efekt. Uważam, że świetny jest zaprezentowany pomysł z szablonem z tektury do oparcia paznokcia. W swoim przypadku zamiast dziurki wycięłam na brzegu kartonu półkole. Spisało się idealnie.

Akcesoria do french manicure kupiłam w Rossmanie:

  • Astor Quick'n'Go! - lakier do bazy, brzoskwiniony: 15.99
  • Wibo - zestaw do french manicure składający się z lakieru białego do kresek i bladoróżowego do wierzchniej warstwy: 9.39
  • Lovely - utwardzacz i odżywka do paznokci: 5.49
  • Manhattan - biały ołówek do paznokci: 10.39

Razem: 41.26, więc nie jest to droga przyjemność.

piątek, 30 października 2009, smoczy_plomien

Polecane wpisy

Komentarze
kasiuchetka
2009/12/04 17:22:23
Dzięki. Filmik na pewno mi się przyda, bo nigdy jeszcze nie miałam frencha :/